Heving av renta
Sentralbanksjef Øystein Olsen melder no at styringsrenta vil aukast tidleg i haust. Det er neppe forstandig. Det er bukostnadane som aukar med auka rente, både for dei som eig og dei som leiger. Og verst er det i byane.
For å lese hele denne artikkelen må du ha et gyldig abonnement.
Kjøp tilgang med SMS!
Du kan kjøpe tilgang til avisen i 24 timer med en enkelt SMS-melding!
NB: Hvis du allerede har kjøpt tilgang i løpet av de siste 24 timer, kan du taste inn koden du har fått tilsendt tidligere i feltet nedenfor.
Kjøp tilgang til:
- Kun denne artikkel (kr. 15,-): Send NFABB IDAG til 2377
- Alle artikler (kr. 20,-): Send NFABB IDAG ALLE til 2377
Koden du får i retur på SMS kan du taste inn i feltet nedenfor og trykke knappen SEND, så vil du få umiddelbar tilgang:
Vilkår og info for bruk:
- Dette er en engangsbetaling. Du vil ikke bli belastet flere ganger.
- Tilgangen er gyldig i 24 timer fra du sender SMS-meldingen, uansett når koden første gang tas i bruk.
- Koden kan brukes på flere enheter til den utløper.
- Koden er personlig og skal ikke deles med andre.
- Hvis mobilabonnementet er sperret for kjøp av innholdstjenester, vil ikke tjenesten fungere.
- Norge IDAG forbeholder seg retten til å lagre mobilnummer til internt bruk og markedsføringsformål. Denne informasjonen vil aldri bli delt med tredjepart.
- SMS Mikrobetaling virker bare med norske telefonnummer.