Klargjør siden...
Annonse
Annonse
Annonse
4/2 Hamas: – Vi er klare for å forhandle om neste fase i våpenhvilen

Hamas er klar til å innlede forhandlinger med Israel om innholdet i den andre fasen av våpenhvilen, opplyser to tjenestemenn fra gruppa.

– Hamas har informert meglerne, under kommunikasjonen og møtene som egyptiske meglere holdt i Kairo i forrige uke, at vi er klare for å starte forhandlingene om den andre fasen, sier en tjenestemann som ønsker å være anonym.

– Vi ber meglerne sikre at okkupasjonsmakten retter seg etter avtalen og ikke stanser, sier Hamas-kilden med henvisning til Israel.

En annen tjenestemann sier at de venter på at meglerne skal iverksette den neste forhandlingsrunden.

Den første fasen av våpenhvilen startet 19. januar og er ment å vare i seks uker. I fase nummer to er planen at de gjenværende gislene løslates, og at partene starter diskusjoner om en varig våpenhvile.

(©NTB)
NTB-AFP

Til nyhetsstudio

Annonse
Annonse