Klargjør siden...
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Norge IDAG
Økonomiprofessor Tielman Slabbert med sin kone Gertrude. Ekteparet fra Sør-Afrika har arbeidet med fattigdomsbekjempelse.
 Foto: Anita A. Sæle

Økonomiprofessor Tielman Slabbert med sin kone Gertrude. Ekteparet fra Sør-Afrika har arbeidet med fattigdomsbekjempelse. Foto: Anita A. Sæle

Professor i økonomi, Tielman Slabbert:

– Det er lett å bare kreve og så bli og forbli tigger hele livet

– Det er en felle som vi må hjelpe alle å rømme fra

– Jesus lærer oss å se på fuglene i Matteus 6, vers 26. Hver dag starter de uten noen ting! Men Gud leder dem til en mulighet hver dag. Det er også slik jeg ser på fattigdomsbekjempelse. Vi må hjelpe de fattige så langt vi kan, men viktigere er det å lære dem å søke Guds rike i deres daglige liv, for hvis de gjør det, har de løftet om at de skal få alle andre ting i tilgift (Matteus 6:33). I stedet for å «gi dem en fisk» hver dag, lærer de å «fiske selv».

Publisert:

Sist oppdatert: 19.08.2024 kl 15:45

Kjære leser,
ønsker du tilgang til
alt innhold på vår nettside?

Logg inn

Velg abonnement

Velg et abonnement for å se mer informasjon.

  • 10 uker for 5 kr

    10 uker for 5 kr, deretter 79 kr i månden. Full tilgang til nettsidene og e-avis(elektronisk utgave av papiravisen).

    5,-

    for 1 måned

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen).

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Digital helår 690,-

    Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    690,-

    for 1 år

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Total helår

    Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    1499,-

    for 12 måneder

  • Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Velg et abonnement for å se mer informasjon.