Klargjør siden...
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Norge IDAG
Regjeringen følger opp Frivillighetsmeldingen og foreslår 1,8 mrd i momskompensasjon i 2021. Det er ikke nok til å innfri frivillighetens klare krav om regelstyrt og full momskompensasjon, mener Frivillighet Norge.
 Foto: Birgitte Heneide, Frivillighet Norge

Regjeringen følger opp Frivillighetsmeldingen og foreslår 1,8 mrd i momskompensasjon i 2021. Det er ikke nok til å innfri frivillighetens klare krav om regelstyrt og full momskompensasjon, mener Frivillighet Norge. Foto: Birgitte Heneide, Frivillighet Norge

Frivilligheten får økt momskompensasjon:

– Det mangler fortsatt 350 millioner kroner

– Det er bra med økning, men dette er ikke nok, sier generalsekretær i Frivillighet Norge, Stian Slotterøy Johnsen, etter at regjeringen i forslaget til statsbudsjett legger opp til en økning i momskompensasjonen for frivillige organisasjoner.

Publisert:

Sist oppdatert: 07.10.2020 kl 12:47

Kjære leser,
ønsker du tilgang til
alt innhold på vår nettside?

Logg inn

Velg abonnement

Velg et abonnement for å se mer informasjon.

  • 10 uker for 5 kr

    10 uker for 5 kr, deretter 79 kr i månden. Full tilgang til nettsidene og e-avis(elektronisk utgave av papiravisen).

    5,-

    for 1 måned

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen).

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Digital helår 690,-

    Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    690,-

    for 1 år

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Total helår

    Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    1499,-

    for 12 måneder

  • Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Velg et abonnement for å se mer informasjon.