Klargjør siden...
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Norge IDAG
SAMLIVSDEBATT: De første rundene i et omfattende ordskifte om synet på homofilt samliv er i gang i Den Evangelisk Lutherske Frikirke. Bildet viser Drammen Frikirke.
 Foto: Stein Gudvangen, KPK

SAMLIVSDEBATT: De første rundene i et omfattende ordskifte om synet på homofilt samliv er i gang i Den Evangelisk Lutherske Frikirke. Bildet viser Drammen Frikirke. Foto: Stein Gudvangen, KPK

Jan Rettedal om Frikirkens samlivsdebatt:

«Kan ikke leve med ulikt syn»

Jan Rettedal har 35 års fartstid som pastor og evangelist i Frikirken. Han er tydelig på hva han mener om den gryende debatten om samlivsteologi i kirkesamfunnet. – Hvis vi skulle komme til å følge Den norske kirkes tenkning og praksis i dette spørsmålet, ville det bli helt ødeleggende, sier han til Norge IDAG.

Publisert:

Sist oppdatert: 28.01.2022 kl 22:14

Kjære leser,
ønsker du tilgang til
alt innhold på vår nettside?

Logg inn

Velg abonnement

Velg et abonnement for å se mer informasjon.

  • 10 uker for 5 kr

    10 uker for 5 kr, deretter 79 kr i månden. Full tilgang til nettsidene og e-avis(elektronisk utgave av papiravisen).

    5,-

    for 1 måned

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen).

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Digital helår 690,-

    Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    690,-

    for 1 år

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Total helår

    Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    1499,-

    for 12 måneder

  • Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Velg et abonnement for å se mer informasjon.