Kommentarartikler

Et av SalMars lakseoppdrettsanlegg i Frohavet på Trøndelagskysten i 2018. Nå innføres grunnrenteskatt. — Det er en ekstraskatt som vil begrense aktiviteten i landet, skriver politisk redaktør i Norge IDAG, Anita A. Sæle. Foto: Gorm Kallestad / NTB
La lakseskatten falle i fisk
Det er et sant kaos rundt hva som blir den endelige satsen for den såkalte lakseskatten. Blir det 40 prosent grunnrenteskatt, slik finansministeren fastholder. Eller blir den 15 prosent som de mest optimistiske i næringen, på bakgrunn av uttalelser fra fiskeriministeren, nå har antatt i lengre tid.
Kjære leser,
ønsker du tilgang til
alt innhold på vår nettside?
Er du allerede abonnent på avisen, men har ikke logget inn i nettavisen før?
Aktiver din digitale tilgang her (instruksjonsvideo):
Jeg er allerede abonnent på papiravisen
Velg abonnement
Velg et abonnement for å se mer informasjon.
-
10 uker digitalt abonnement for 5 kr
10 uker digitalt abonnement for 5 kr. deretter 319 kr. i halvåret. Abonnementet gir full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen).
5,-
for 10 uker
KAMPANJE
-
Digetalt halvår abonnement med prøve periode på 10 uker. Abonnementet vil fornyes automatisk etter prøveperioden.
Les våre betingelser
KJØP ABONNEMENT -
Norge IDAG Total helår
Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.
1399,-
for 1 år
-
Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen.
Les våre betingelser
KJØP ABONNEMENT -
Norge IDAG Digital helår
Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen). Abonnementet kan betales med faktura.
390,-
for 12 måneder
KAMPANJE
-
Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen). Dette er vårt beste tilbud! Normalpris på abonnementet er 590,- om ikke abonnementet stopper vil det fornyes automatisk til denne prisen.
Les våre betingelser
KJØP ABONNEMENT -
1 mnd abonnement for 1 kr.
Introduksjon kr. 1,- deretter kr 59,- pr. mnd.
1,-
for 1 måned
-
Prøv Norge IDAG på nett for kr 1,- første mnd, deretter kr 59,- pr. mnd.
Abonnementet vil automatisk fornyes etter en mnd om det ikke stoppes.Les våre betingelser
KJØP ABONNEMENT -
Velg et abonnement for å se mer informasjon.