Tips oss:
Tips
55 92 29 00
Kontakt
Artikkelen fortsetter etter annonsen.
10. oktober publiserte de iranske mediene IRNA en artikkel om våpenhvile mellom Israel og Hizbollah med overskriften «Israels FN-utsending setter vilkår for våpenhvile i Libanon».
Selve saken handlet om hva som ville skje dersom rakettene fra Hizbollah stoppet. Israels utsendte til FN Danny Danon ble sitert fordi han oppfordret Libanons regjering og landets innbyggere om å gripe inn og ta kontroll over situasjonen.
IRNA bemerket videre at Danon hevdet at «sionistene ikke ønsker å være i Libanon» og at han mener at «de som kan gjøre jobben er den libanesiske hæren og FNs midlertidige styrke i Libanon». Siteringen av Danon er unik fordi Irans medier ved å gjøre dette, fører egne myndigheters oppmerksomhet mot Israels perspektiv i krigen.
Edna Eriksen
Til nyhetsstudio