Tips oss:
Tips
55 92 29 00
Kontakt
Artikkelen fortsetter etter annonsen.
Libanon gjenåpnet lørdag morgen luftrommet sitt midlertidig. Iran har på sin side stengt det inntil videre.
Iran stenger luftrommet sitt «på ubestemt tid», melder statlige iranske medier lørdag formiddag.
Libanon åpnet luftrommet sitt lørdag morgen. Ny stenging av libanesisk luftrom begynner fra klokka 22.30 lokal tid og varer etter planen fram til klokka 6.30 søndag morgen, ifølge det statlige nyhetsbyrået NNA.
Også Jordan har gjenåpnet sitt luftrom. Det har nærmest blitt en vanesak for flere av landene mellom Iran og Israel å stenge luftrommet i perioder, når de to landene avfyrer raketter og droner mot hverandre.
Stenging av luftrom betyr at ingen fly får ta av fra, lande i eller passere over landet. Når det er israelske og iranske raketter, kampfly og droner i lufta, er dette nødvendig for å unngå at sivile fly blir fanget i kryssilden.
(©NTB) NTB-Reuters-AFP
Til nyhetsstudio