Klargjør siden...
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Norge IDAG
FOREDRAG: Louise Kahn er vokst opp i Norge, men bor i Israel i dag. Flere i hennes familie ble drept av tyskerne under andre verdenskrig. Under markeringen av Holocaustdagen holdt hun et innlegg om det hun hadde opplevd som jøde.
 Foto: Dag Buhagen

FOREDRAG: Louise Kahn er vokst opp i Norge, men bor i Israel i dag. Flere i hennes familie ble drept av tyskerne under andre verdenskrig. Under markeringen av Holocaustdagen holdt hun et innlegg om det hun hadde opplevd som jøde. Foto: Dag Buhagen

Louise Kahn på Holocaust-dagen om å være jøde i Norge:

– Jeg føler meg fortsatt ikke helt trygg

Louise Kahn opplevde at flere i familien ble sendt fra Norge til gasskamrene i Auschwitz. Selv opplevde hun å bli både truet og trakassert i ungdomsårene i Norge. I dag bor hun i Israel, men innrømmer at hun fortsatt føler litt ubehag for fremtiden.

Publisert:

Sist oppdatert: 29.01.2019 kl 20:28

Kjære leser,
ønsker du tilgang til
alt innhold på vår nettside?

Logg inn

Velg abonnement

Velg et abonnement for å se mer informasjon.

  • 10 uker for 5 kr

    10 uker for 5 kr, deretter 79 kr i månden. Full tilgang til nettsidene og e-avis(elektronisk utgave av papiravisen).

    5,-

    for 1 måned

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis (elektronisk utgave av papiravisen).

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Digital helår 690,-

    Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    690,-

    for 1 år

  • Full tilgang til nettsidene og e-avis.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Total helår

    Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    1499,-

    for 12 måneder

  • Ukentlig papiravis og full tilgang til nettsidene og e-avisen. Abonnementet kan betales med faktura.

    Les våre betingelser

    KJØP ABONNEMENT

  • Velg et abonnement for å se mer informasjon.